Podcast

Podcast „Świadomie Żyj” posłuchasz poprzez odtwarzacz poniżej lub w swojej ulubionej aplikacji do słuchania podcastów. Linki znajdziesz poniżej.

Słuchaj w Spotify

Słuchaj w YouTube

Słuchaj w Apple Podcasts

Czym jest podcast

Podcast to rodzaj audycji, którą możesz słuchać na swoim telefonie. To sprawia, że możesz słuchać podcasty w wielu codziennych sytuacjach – podczas podróży do pracy, spacerów, uprawiania sportu, a także podczas domowych obowiązków. Jest to audycja głosowa, zatem możesz wykonywać inne czynności bez potrzeby odrywania wzroku od głównej czynności.

Osobiście podcastów słucham w wielu sytuacjach. Kiedy zakładam słuchawki, zazwyczaj odpalam podcasty. Podczas podróży komunikacją miejską, podczas biegania i innych treningów (poza pływaniem – nie mam słuchawek nadających się do moczenia w basenie), podczas zmywania, gotowania i innych obowiązków domowych.

W większości przypadków odcinki nie są ze sobą ściśle powiązane. Możesz więc słuchać dowolny odcinek danego podcastu. Wybierz ten, którego temat Cię interesuje. Przeciwnie do np. seriali telewizyjnych, które ogląda się po kolei.

Dlaczego warto słuchać podcastów

Tematyka podcastów jest bardzo szeroka. Zatem możesz posłuchać na temat, który jest dla Ciebie interesujący. Jeżeli lubisz dowiadywać się nowych rzeczy czy pogłębiać wiedzę z interesującej się dziedziny – podcasty to doskonały sposób. Połączone z czynnością, którą i tak wykonujesz (podróż, gotowanie, sport itp.), dają Ci te korzyści bez zabierania z dnia ani jednej minuty.

Jak dla mnie jest to idealny sposób na jeszcze lepsze, efektywniejsze wykorzystanie czasu. Zachęcam Cię do wypróbowania słuchania podcastów.

Czego warto posłuchać

Poniżej lista moich rekomendacji w kolejności alfabetycznej. Odcinków każdego podcastu jest ogrom, zatem jestem pewien, że znajdziesz coś dla siebie.